Nové stroje do sadov a viníc

Výrobca strojov na spracovanie pôdy AGRISEM uvádza na trh nový rad strojov určených pre spracovanie pôdy vo viniciach a sadoch. Jedná sa o podrýváky, diskové podmietače, rotačné brány a rotavátory.


Podrýváky COMBIVIGNE a CULTIVIGNE
COMBIVIGNE je univerzálny podrývák, ktorý je možné kombinovať s ďalším strojom. Ide o kompaktný rám s podrývacími telesami, ktorý je zavesený na trojbodovom závese traktora medzi traktorom a akýmkoľvek ďalším pracovným náradím.

Univerzálny podrývák Combivigne

CULTIVIGNE je samostatný podrývák vybavený oporným prútovým valcom Ø 400 mm.
Samostatný podrývák Cultivigne

Obidva stroje je možné dodať v pracovných záberoch 1,20 m, 1,70 m a 2,20 m vybavené 2, 3 alebo 4 podrývacími telesami. Excentricky uložené pracovné telesá vytvárajú „vlnový“ efekt, ktorý umožňuje kvalitné prevzdušnenie pôdy a narušenie utuženého pôdneho profilu.


Diskový podmietač pre ľahké a rýchle spracovanie povrchu
Diskový podmietač DISC-O-VIGNE je k dispozícii v pracovných záberoch 1,20 m, 1,70 m a 2,20 m. Je vybavený mulčovacími diskami Ø 510 mm uchytenými na bezúdržbových ložiskách. Systém 3D istenia s pružinou 30x30 mm zabezpečuje výborné prenikanie diskov do pôdy. Optimálny uhol diskov umožňuje spracovanie pôdy až o hĺbky 15 cm pri zachovaní nízkeho príkonu traktora. Uloženie diskov môže byť do tvaru „V“ alebo do tvaru „X“, na želanie je možné stroj doplniť aj o podrývacie stĺpice.
Podmietač môže byť dodaný taktiež aj v zosilnenom trojnosníkovom prevedení MAXIVIGNE s dvomi radmi diskov a jedným radom podrývacích stĺpic umiestneným na prostrednom nosníku.


Rotačné brány ACTIVIGNE sú v ponuke v pracovných záberoch od 1,1 m do 2,3 m. Pracovná hĺbka je až do 20 cm.
Rotačné brány Activigne


Novým strojom v ponuke AGRISEM je rotavátor RATAVIGNE, ktorý je k dispozícii v pracovných záberoch 1,30 m, 1,60 m a 2,30 m.