Nové značky na poli krmovín

Pícninářskou techniku nájdeme v ponuke firmy UNIMARCO už štyri roky. Obzvlášť ponuka zhrňovačov s paprskovými kolesami zaujala nejedného pestovateľa krmovín. Po pozitívnych skúsenostiach s touto technikou sa spoločnosť UNIMARCO a.s. rozhodla obohatiť ponuku strojov pre zber krmovín o novej značky Bellon, Mascar a Sitrex.


Technika na kosenie Bellon

Taliansky výrobca kosačiek Bellon nie je žiadnym nováčikom na trhu, svoje výrobky vyváža do celého sveta už tri desaťročia. Široký sortiment zahŕňa vpredu aj vzadu nesené aj ťahané bubnové a diskové žacie lišty s pracovným záberom od 1,35 až do 3,2 m. Firma Bellon ponúka jednak jednoduché stroje s prevodom klinovým remeňom, jednak lišty poháňané vývodovým hriadeľom. Rovnako tak, čo sa týka uloženia a zavesenie žacích líšt, si možno vybrať medzi ekonomickým riešením - lištou s bočným zavesením, a alebo drahším so stredovým zavesením a hydropneumatickým odpružením. Žacej lišty Bellon možné samozrejme vybaviť stláčacími valcami alebo prstovými kondicionéry. Spokojný tak bude nenáročný používateľ rovnako ako zákazník požadujúce vyspelú techniku.

Špecialista na obracanie a zhrňovanie Sitrex

Táto talianska spoločnosť sa špecializuje na výrobu zhŕňačov a obracačov, a to ako rotorových, tak aj s prstovými kolesami. V produkcii zhrňovačov s lúčovými kolesami získala svetové prvenstvo v počte vyrábaných modelov aj celkovej ročnej produkcii. Sitrex je tiež OEM dodávateľom strojov významným svetovým výrobcom. Niektoré komponenty, napríklad lúčové kolesá, ktorých Sitrex vyrába ročne vyše 100 tisíc, sa montujú na stroje mnohých ďalších značiek. Obchodné zastúpenie Sitrex na českom i slovenskom trhu tak bude pre farmárov rozhodne prínosom.

Mascar špecialistom na lisy a ovíjačky

Mascar sa v pícninářské technike špecializuje na výrobu lisov na valcové balíky a ovíječek. Zakladá si na tom, že si zaisťuje výrobu takmer všetkých komponentov strojov, a to s extrémnym dôrazom na kvalitu. Neobáva sa preto porovnaní s akýmkoľvek strojom iného výrobcu. Okrem vlastnej produkcie je Mascar zároven OEM dodávateľom strojov pre doplnenie sortimentu známych výrobcov.

 

Poľnohospodári sa teda môžu tešiť na nové produkty a zaujímavé stroja. Novinky v ponuke pícninářské techniky svedčí o tom, že spoločnosť UNIMARCO k svojej ďalšej špecializácii pristupuje komplexne a zodpovednú.