Novinka Mascar Multiwrap 130

Renomovaný taliansky výrobca lisov, baličiek a výsevných strojov MASCAR, predstavil v rámci posledného ročníka veľtrhu AGRITECHNICA v Hannoveri novinku vo svojom sortimente – lisovaciu kombináciu MULTIWRAP 130. Pri vývoji tohto stroja vychádzali konštruktéri spoločnosti MASCAR z takmer tridsaťročných skúseností s výrobou lisov a baličiek. Po dôkladnom testovaní v náročných podmienkach po celom svete Vám teraz môžeme túto novinku predstaviť aj na našom trhu.


Kvalita, rýchlosť a výkon

Kombinácia dvoch strojov, lisu a baličky, poskytuje ideálne riešenie pre zber a spracovanie zavädnutej krmoviny. V jednej pracovnej operácii sa tak s veľkou úsporou času a s nižšími prevádzkovými nákladmi výrazne zvyšuje kvalita krmiva.
Minimalizáciou kontaktu nezabalených balíkov so strniskom a rýchlym obmedzením prístupu vzduchu sú zaručené optimálne podmienky pre fermentáciu. Tým je zaručená maximálna kvalita krmoviny a taktiež jej trvanlivosť.


Lisovanie

Pevná lisovacia komora s rozmermi 120 x 130 cm s 18 valcami bola vyvinutá pre formovanie balíkov s vysokou hustotou pri súčasnom dosiahnutí prevádzkovej spoľahlivosti a nízkych nákladov na údržbu. Koncepcia komory vychádza z osvedčeného, a u našich farmárov obľúbeného, modelu DIAVEL.


Vkladanie materiálu

Hviezdicový rotorový podávač môže byť doplnený 15 alebo 25 nožmi. Umožňuje tak prispôsobiť dĺžku lisovaného materiálu podľa individuálnych požiadaviek a napomáha k vytváraniu balíkov s vysokou mernou hmotnosťou. Plynulému toku hmoty k podávaču napomáhajú bočné závitovky umiestnené po stranách zberača a taktiež usmerňovací prítlačný valec.


Balenie

Baliaci systém s dvojitým baliacim ramenom dokončuje celý proces. Dve obaľovacie jednotky zaistia veľmi rýchle a rovnomerné obalenie balíka fóliou šírky 750 mm. Presun balíka z lisovacej komory na baliaci stôl je rýchly a bezpečný i pri práci vo svahovitom teréne. Baliaci stôl s tromi valcami poskytuje balíku dostatočnú trakciu pre plynulú a pravidelnú rotáciu, čím je dosiahnuté veľmi rovnomerné pokrytie baliacou fóliou. Proces balenia prebieha pri súčasnom zbere a formovaní ďalšieho balíku v lisovacej komore.


Ovládanie

Priamo z kabíny traktora cez užívateľsky príjemné rozhranie ovládacieho terminálu obsluha ľahko nastaví a má pod kontrolou všetky funkcie lisu a priebeh celého jeho pracovného procesu.


Výhody

Vysoký výkon a nízke prevádzkové náklady tohto stroja určite ocenia všetci farmári, pre ktorých je kvalita a cena krmiva na prvom mieste. Naviac vďaka nízkemu ťažisku a jeho hmotnosti (cca 4.900 kg) môže byť MULTIWRAP 130 používaný aj vo svahovitom teréne pri agregácii s traktormi s výkonom od 120 Hp. Pre všetkých záujemcov, ktorí sa budú chcieť v prevádzke presvedčiť o vlastnostiach lisovacej kombinácie MASCAR MULTIWRAP 130, bude stroj k dispozícii do mája tohto roka.


VIDEO MULTIWRAP 130


Pre ďalšie informácie kontaktujte produktového manažéra značky Mascar:
Ing. Viliam Gaman
Tel: +421 911 770 629
E-mail: viliam.gaman@unimarco.cz

Používame súbory cookies

Súbory cookies využívame na analýzu návštevnosti, zapamätanie preferencií a zlepšovanie použiteľnosti webu. Súhlas udelíte kliknutím na tlačidlo "Súhlasím".

Nastavenia Súhlasím

Súhlas môžete tiež odmietnuť.