Návesné rozmetadlá F SERIE

Rozmetadlo priemyselných hnojív Bredal F8/F10

Rozmetadlá Bredal F8/F10 sú vyvinuté pre pracovné zábery 24 m a vyššie, kde je potrebné ošetriť aj kliny a rohy pozemkov. F8 a F10 sú špecializované rozmetadlá na profesionálne využitie, kde efektivita a výnosnosť hrajú významnú rolu. Rozmetadlá sú konštruované tak, aby splnili rôzne požiadavky na variabilnú zmenu dávky, úvraťové rozmetanie, rozmetanie v klinoch a na už čiastočne aplikovaných častiach pozemku. Rozmetadlo sa ovláda pomocou systému ISOBUS s novovyvinutým softvérom. Oba typy sú vyvinuté ako ťahané rozmetadlá s kapacitou zásobníka 5 700 litrov pre F8 a 6 600 litrov pre F10.

KONŠTRUKCIA

Rozmetadlá Bredal sú charakteristické robustnou konštrukciou a boli vyvinuté na profesionálne využitie. Každý komponent bol vyrobený s maximálnou starostlivosťou, tak aby bola zaručená optimálna spoľahlivosť a maximálna odolnosť pre čo najdlhšiu životnosť rozmetadla. Rozmetadla F8/F10 sú vybavené vysokoodolným rámom s robustnými nápravami. Oba modely je možné dodať s hydraulickými alebo pneumatickými brzdami alebo bez bŕzd. Pre dobrú kondíciu a životnosť stroja je veľmi dôležitá minimálna denná údržba. Valce, po ktorých sa pohybuje pásový dopravník, sú vyrobené z tvrdeného plastu, osadené hriadeľom z nehrdzavejúcej ocele, ložiská sú nylonové, bezúdržbové. Uloženie valcov je tiež v antikorovom vyhotovení.

BREDAL F8

Rozmetadlo F8 ponúka vysokú prejazdnú svetlosť pod rozmetacou jednotkou s rozmetacími diskami vo výške viac ako 1 m. Vďaka modulárnej konštrukcii stroja je možné dodať aj stroj s vysokou prejazdnou svetlosťou. Všetky hydraulické hadice sú zoskupené v prednej časti stroja na otočnom držiaku na jednoduchší prehľad a manipuláciu. Stroj sa dodáva s dvoma pásovými dopravníkmi, ktoré sa nezávisle ovládajú, čo umožňuje aplikáciu rozdielnej dávky na pravú a ľavú časť stroja. Poloha spádových dosiek sa ovláda pomocou elektromotorov a automaticky sa ovláda počítačom rozmetadla. Hneď ako sa nastaví požadovaný pracovný záber, spádové dosky sa automaticky nastavia do požadovanej polohy. Na rozmetadle Bredal F8 sa poloha spádových dosiek nastavuje individuálne pre každý pásový dopravník tak, aby sa dosiahla rovnomerná aplikácia hnojiva na úvrati. Počítač ovláda polohu spádových dosiek a je vybavený vstavaným softvérom na automatické nastavenie prietoku, takže poloha spádových dosiek je automaticky regulovaná podľa aktuálneho množstva hnojiva, ktoré preteká systémom dávkovania. Prakticky to znamená, že nedochádza k zmene rozmetacieho obrazca bez ohľadu na množstvo hnojiva v zásobníku.

BREDAL F10

Rozmetadlo F10 možno dodať s rôznymi typmi a veľkosťami pneumatík a s rozchodom kolies od cca. 1950 mm a viac. Plastové blatníky kolies sa dodávajú ako doplnková výbava na prianie pre väčšinu dodávaných pneumatík. Ovládací systém stroja je vybavený vstavaným snímačom naklonenia, na základe ktorého sa vykonáva prepočet hmotnostného množstva hnojiva v zásobníku tak, aby zobrazenie hmotnosti hnojiva v zásobníku zodpovedalo aj pri práci vo svahovitom teréne. Pomocou snímača naklonenia sa takisto vykonáva korekcia dávkovania hnojiva tak, aby sa vždy aplikovala požadovaná dávka, bez ohľadu na to, či sa stroj pohybuje do kopca alebo z kopca. V prípade, že je stroj vybavený systémom váženia, proces riadenia dávky sa monitoruje a nonstop upravuje. Snímače na stroji, napr. snímač otáčok rozmetacích diskov, snímač rýchlosti pásového dopravníka, atď. sú chránené v antikorových krytoch. Pre ešte vyššiu ochranu sú snímače uložené v plastových obaloch, v ktorých sú utesnené silikónom.

TECHNICKÁ ŠPECIFIKÁCIA

Model F8 F10