Stroje pre presné siatie

Stroj pre presné siatie MAXI 5

MAXI 5

Výsevná jednotka pre presné siatie s dvojitým otvoreným diskom

Stroj pre presné siatie FUTURA 5

FUTURA 5

Výsevná jednotka pre presné siatie s výsevními radličkami

U strojov pre presné siatie je hlavnou požiadavkou predovšetkým pravidelnosť výsevu jednotlivých semien. Prípadné vysiatí niekoľkých semien, poprípade nevysiatí žiadneho semena má za následok značné agronomické straty. Pri výseve viac semien si totiž vzchádzajúce rastliny značne konkurujú, a to môže spôsobiť nevyvinutie ani jednej z nich.

Práve stroje pre presné siatie Mascara sú vybavené výsevnými disky, ktoré zaručujú presné uloženie osiva v požadovanej vzdialenosti a vyhadzovači osiva, ktoré zabraňujú výsevu dvoch semien.